Film Captain Marvel v hlavnej úlohe s Brie Larson prekonal očakávania zatiaľ každý týždeň. Hneď v prvý týždeň zarobil celosvetovo 457 miliónov dolárov, čo je šiesty najlepší výsledok všetkých čias. Hravo tak za pár dní prekonal náklady na svoju výrobu, ktoré sa odhadujú na 300 miliónov dolárov. Po dvoch týždňoch už mal na konte 760 miliónov dolárov a k 27. marcu to bolo už 938 miliónov dolárov. Teraz už, samozrejme, nezarába tak rýchlo ako tesne po premiére a odborníci z magazínu Forbes odhadujú, že celkový zárobok filmu sa zastaví niekde okolo 1,1 miliardy dolárov.

Tento rok je to zatiaľ najlepšie zarábajúci film vôbec. To však už o pár týždňov platiť nebude. Chystajú sa ho prekonať aj samotné Marvel Studios s filmom Avengers: Endgame. Pri ňom sa odhaduje zárobok okolo 2 miliárd dolárov a spoločne s filmom Spider-Man: Far From Home si chcú štúdiá zopakovať rekordný vlaňajšok. V roku 2018 totiž tri filmy z tejto produkcie zarobili spolu 4,018 miliardy dolárov.

21 filmov v sérii

V sérii Marvel Cinematic Universe, ktorá sa inšpirovala komiksovými hrdinami, sa od roku 2008 objavilo 21 filmov. Doposiaľ zarobili celosvetovo spolu 18,5 miliardy dolárov. Na prvej priečke tróni vlaňajšia snímka Avengers: Infinity War s 2,05 miliardy dolárov. Nasledujú Avengers s 1,52 mld. a Avengers: Age of Ultron s 1,4 mld. dolárov. Captain Marvel je v tomto zozname zatiaľ na 7. priečke, ale zrejme sa posunie ešte o jednu vyššie.

Magazín Forbes predpokladá, že v celosvetovom rebríčku historicky najlepšie zarábajúcich filmov by mohol Captain Marvel skončiť niekde medzi 23. až 26. miestom.