Stredisko vo švajčiarskom kantóne Valais má novú atrakciu – jazdu na ľadovce Matterhornu, ktorá ponúka nezabudnuteľný výlet v štyroch špeciálnych kabínach „Crystal ride“. Do projektu investovali lanovkové dráhy viac ako 60 miliónov dolárov a veria, že novým štýlom lyžiarskych zážitkov pritiahnu ďalších fanúšikov lyžovania. Kabínkové dráhy pod Matterhornom patria k svetovo najstrmším a nové kabínky teraz k tejto jedinečnosti pridajú aj tisícky malých blyštivých kamienkov od Swarovského.

Úpravou interiéru a dizajnom štyroch nových kabín „Crystal ride“ chcú priniesť novú sofistikovanosť a taliansky dizajn štúdia Pininfarina, ktorý je zdobený práve krištáľmi Swarovski. Odkedy nové lanovky spustili svoju prevádzku koncom novembra minulého roku, prevážajú každú hodinu v nových kabínkach takmer dvetisíc lyžiarov. Jazda prekonáva viac ako tri kilometre a stovky výškových metrov.

/data/MediaLibrary/articles/14725/glacier-ride-5-.jpegzdroj: The Travel News

Môže sa to zdať príliš netradičné prepojenie, ale okrem luxusu, ktorý kabínam vdýchol Swarovski, jedinečnosťou je najmä výhľad z nových kabín. Ten najlepší je netradične aj pod nohami lyžiarov, v presklenej podlahe. Ako uviedla Sandra Stockingerová, vedúca marketingu spoločnosti Zermatt Bergbahnen, „krištáľové kabíny prekvapia úplne novým zážitkom. Teraz budú môcť hostia obdivovať horský svet okolo Zermattu v jedinečnej 360-stupňovej panoráme“.

Napriek tomu, že lyžiari vstupujú do kabín v zasnežených lyžiarkach, nájdu tu plyš či vyhrievané sedadlá navrhnuté spoločnosťou Pininfarina. Nateraz nie je nikde na svete podobný projekt, ktorý by vznikol zo spoločnej spolupráce dvoch odlišných tvorcov a značiek. Predstavitelia dúfajú, že novinka pritiahne okrem lyžiarov a turistov aj návštevníkov počas iných období. „Nateraz len zisťujeme, ako návštevníci zareagujú na nový dizajn,“ dodala S. Stockingerová.

/data/MediaLibrary/articles/14725/crystal-ride-8-.jpegzdroj: The Travel News