Stalo sa tak pri predvádzaní exteriéru z nehradzavejúcej ocele a špeciálnych okien, ktoré majú vydržať aj zásah guľkou či úder kladivom. Šéf dizajnu Tesly Franz von Holzhausen hodil do ľavého predného okna kovovú loptičku, ktorá sa mala neškodne odraziť. Namiesto toho okno roztrieštila. To isté sa zopakovalo aj pri ľavom zadnom okne. Elon Musk, ktorý v tom okamihu stál hneď vedľa, najprv zanadával a potom zažartoval: "Máme čo vylepšovať. Aspoň neprešla dovnútra, to je plusový bod."

Panely skla pritom vopred testovali v naozaj extrémnych podmienkach. "Hádzali sme na to nástroje, doslova sme hodili na sklo kuchynský drez a nerozbilo sa. Z nejakého dôvodu sa rozbilo teraz. Neviem prečo," dodal Musk.

/data/MediaLibrary/articles/16238/tesla-2.jpgzdroj: Tesla.com

Ako zo sci-fi

Auto predstavili v Hawthorne v Kalifornii, kde jeho dizajn vyvolal nadšenie, ale aj pobavenie. Musk však už dlhšie pripravoval verejnosť na to, že novinka rozhodne nebude mať tradičné tvary. Chcel pripraviť futuristické cyberpunkové vozidlo v štýle filmu Blade Runner. Dopredu však rátal s tým, že sa nemusí páčiť každému a už vlani v jednom z rozhovorov priznal, že ak Cybertruck nebude úspešný, tak je pripravený vyrobiť aj klasický pick-up.

Auto pre remeselníkov

Cybertruck mieri na trh, na ktorom sa v USA denne predá 6500 pickupov so spaľovacími motormi. Ich podiel na celkovom počte predaných vozidiel neustále rastie a priemerná cena takéhoto auta je 50 000 dolárov. Tesla ponúka elektrickú alternatívu so slušným dojazdom. Lacnejšia verzia bude mať pohon len zadnej nápravy a dojazd 400 km. Jej cena sa začne od 39 900 dolárov. Štandardná verzia má pohon všetkých kolies, dojazd 800 km a cenu 69 900 dolárov.

/data/MediaLibrary/articles/16238/tesla-1.jpgzdroj: Tesla.com

V kabíne je miesto pre 6 dospelých pasažierov a nosnosť nákladu je 1500 kg. Okrem toho Tesla ponúka možnosť elektrického pripojenia s napätím 110 alebo 220 voltov, takže auto môžu používať aj remeselníci na pripojenie elektrických nástrojov. Na palube má aj kompresor pre pneumatické kladivo. Touto výbavou mieri na majstrov, ktorí by Cybertruck využívali ako firemné vozidlo. Predobjednávky už sú otvorené, výroba sa má začať koncom roka 2021 - hoci Tesla je známa nedodržiavaním termínov.