Nedávno sa objavil v ponuke Ford Mustang, ktorým Steve jazdil vo filme Bullittov prípad a ktorý bol roky považovaný za stratený. Hodnota zeleného športového auta sa odhaduje na 3 až 5 miliónov dolárov.

Za hercov kabriolet pýtajú omnoho skromnejšiu sumu – odhaduje sa, že na dražbe by mohol vyniesť 59 000 až 79 000 dolárov. Hudson Commodore Six pochádza z roku 1950 a Steve McQueen ho vlastnil niekoľko desaťročí až do svojej smrti v roku 1980. Hudsony boli jeho slabosťou a v garáži mal spolu štyri. Tento konkrétny model bol jeho najobľúbenejší a používal ho na každodenné jazdenie.

/data/MediaLibrary/articles/13891/steve-1.jpgZdroj: Bonhams

Všetko pôvodné

Dvojdverové kupé má karosériu v bielej a hnedej farbe s chrómovanými doplnkami. Sklápacia strecha je béžová. Interiér je pôvodný a podobne ako celé auto bol perfektne udržiavaný. Je v ňom dokonca aj originálne chrómované stereorádio. Pod kapotou je šesťvalcový motor, ktorý si Steve McQueen dal upraviť na vyšší výkon. Pohonná jednotka tak má až 170 koní.

Po smrti herca v novembri 1980 auto predali jednému z jeho kamarátov. V roku 2015 sa dostalo do rúk súčasného majiteľa. V posledných rokoch prakticky nejazdilo a bolo uložené v sklade. Je k nemu priložená aj fotokópia pôvodnej registrácie s menom Steva McQueena. Dražiť ho bude aukčná spoločnosť Bonhams v Kalifornii 24. augusta.

/data/MediaLibrary/articles/13891/steve-2.jpgZdroj: Bonhams

Zánik Hudsonu

„McQueen bol vždy fanúšikom rýchlych športových áut ako Ferrari či Jaguar. Zároveň sa mu však páčil jedinečný a športový štýl značky Hudson,“ povedal Eric Minoff z Bonhams. Herca zjavne zaujal úspech Hudsonov v pretekoch NASCAR. V nich dominovali v rokoch 1951 až 1954. To však už bola labutia pieseň automobilky, ktorá vznikla v roku 1909. Počas druhej svetovej vojny prerušila výrobu áut a dodávala súčiastky lietadiel, protilietadlové delá a tiež motory poháňajúce námorné výsadkové člny. Po vojne sa vrátila k autám aj so spomínanými úspechmi, potom sa však zlúčila s inou automobilkou a od roku 1957 sa značka Hudson prestala používať.