Architekt Mohtashami je známy budovami v štýle brutalizmu. Ten vo veľkej miere využíva betón. Nebolo to inak ani pri jeho poslednom koncepte, ktorý má príznačný názov Betónový dom. Je to poloblúk, ktorý sa na jednej strane zarezáva do skalnatého úbočia, na druhej strane odvážne trčí nad krajinu podopieraný sústavou pilierov. Na prvý pohľad je síce jasné, že dom tam nepatrí, no Mohtashami zároveň vytvoril dojem, že prirodzene zapadá do okolitého prostredia.

Exteriér aj interiér betónovej budovy, ktorá sa stáča na skaly, jazero a les, dáva obyvateľovi pocit relaxácie,“ vysvetľuje architekt.

Hlavným priestorom je obývacia miestnosť, ktorá tiež ako hlavný výrazový prostriedok využíva surový betón. Ponúka však aj výhľady na krajinu cez veľké okná a dostatok vnútorného priestoru na akýkoľvek nábytok. V dome je miesto aj na kuchyňu, spálňu a zábavnú časť. Veľké okno v obývačke, ktoré zaberá celú stenu na konci domu a ponúka výhľad na krajinu, dopĺňa ďalšie okno, ktoré beží po celej vnútornej strane oblúkového domu. Spoločne tak zaplavujú celý priestor prirodzeným svetlom. Čo poviete, dali by ste si povedať na takéto bývanie? A možno by ste sa cítili tak trochu ako Fantomas či súper Jamesa Bonda.../data/MediaLibrary/articles/16678/profimedia-0499799402.jpgZdroj: Profimedia

/data/MediaLibrary/articles/16678/profimedia-0499524177.jpgZdroj: Profimedia

/data/MediaLibrary/articles/16678/profimedia-0499799428.jpgZdroj: Profimedia