Chris Evans vo štvrtok večer napísal na sociálnu sieť poďakovanie a rozlúčku: „Oficiálne sme dokončili Avengers 4. Pravdupovediac, bol to veľmi emotívny deň. Hrať túto rolu posledných osem rokov bola pre mňa česť. Všetkým pred kamerou, za kamerou a aj publiku ďakujem za spomienky! Večná vďaka!“ Vzápätí začali pribúdať odpovede od kolegov aj od fanúšikov, ktorých táto správa zarmútila.

Posledný film

Tešiť sa však môžu ešte na jeho posledný film, ktorý príde do kín budúci rok v máji. Captain America patril do série Marvel Cinematic Universe zastrešujúcej svet superhrdinov z komiksov spoločnosti Marvel. Filmy postupne predstavujú jednotlivých hrdinov a ich príbehy sú prepojené vo filmoch Avengers. Spolu vzniklo v Marvel Cinemtaic Universe zatiaľ 22 filmov a ďalšie sa pripravujú. Všetky sú komerčne mimoriadne úspešné a viaže sa na ne aj predaj ďalších predmetov, akými sú komiksy, videohry a hračky.

/data/MediaLibrary/articles/14152/capammain.0.jpgzdroj: Vox

Úspešná séria

Prvým filmom v tejto sérii bol Iron Man v roku 2008. Captain America sa na plátne prvýkrát objavil v roku 2011. Film stál 140 miliónov dolárov a celosvetovo zarobil 370 miliónov dolárov. Všetky ďalšie filmy Chrisa Evansa zarábali viac a viac. Captain America 2: Winter Soldier z roku 2014 priniesol celosvetové zisky 714 miliónov dolárov a Captain America 3: Civil War z roku 2016 zarobil už 1,14 miliardy dolárov.

Ide o príbeh malého a vychudnutého mladého muža Steva Rogersa, ktorý sa počas druhej svetovej vojny snaží za každú cenu dostať do armády. Dostal injekciu séra, čím sa zmení na supervojaka a stane sa z neho Captain America, ktorý bojuje proti zlu dodnes. Spojí sa s inými superhrdinami a vytvoria tím Avengers; o nich tiež zatiaľ vznikli tri filmy. Hneď prvý v roku 2012 zarobil 1,5 miliardy dolárov. Druhý film vyniesol 1,4 miliardy a tretí mal zisk 2 miliardy dolárov. V ňom bolo viacero postáv akoby zabitých a fanúšikovia s napätím čakajú na štvrté pokračovanie, aby zistili, čo sa s nimi stalo naozaj. Isté však je, že po Avengers 4 viacerým hercom nepredĺžili zmluvy.

Okrem toho sa Chris Evans objavil v epizódnych rolách vo filmoch Thor: The Dark World, Ant-Man a Spider-Man: Homecoming. Samotný herec už dávnejšie naznačoval, že chce skončiť. O svojej role sa raz vyjadril takto: „Z vlaku chcete vystúpiť skôr, než vás z neho vyhodia.“