Hoci Američania ešte nereflektovali na prvotnú ponuku francúzskeho koncernu na prevzatie, dostali najnovšie na stôl novú ponuku. To ich prinútilo začať s Francúzmi už rokovať, keďže pôvodnú sumu navýšili o takmer miliardu.

Ak by sa francúzskej spoločnosti podarilo dohodu o prevzatí Tiffany uzatvoriť, bola by to najväčšia akvizícia v histórii v oblasti luxusného tovaru. Ako uvádzajú zahraničné médiá, LVMH podľa zdrojov ponúkol za americkú klenotnícku spoločnosť cenu 130 dolárov za akciu. Toto navýšenie znamenalo celkovú ponuku 15,7 miliardy dolárov, zatiaľ čo pred necelým mesiacom francúzsky koncern ponúkol 14,5 miliardy dolárov.

Zdá sa, že terajšia suma je už značne bližšie tomu, čo by Američania požadovali, keďže pôvodný návrh odmietli ako nedostatočný. Ako zdroje dodali, začatie rokovaní však ešte stále nič neznamená a k dohode dôjsť nemusí, nakoľko analytici vidia ešte stále priestor na rast kúpnej ceny. Analytici z Credit Suisse nevylučujú 140 dolárov a analytici zo spoločnosti Cowen dokonca na úrovni 160 dolárov za akciu.

Francúzsky koncern LVMH môže prípadnou akvizíciou Tiffany získať pomerne dosť a toho si je aj vedomý, preto ani terajšia ponuka nemusí byť konečná. Pozícia na trhu s klenotmi, najmä so svadobnými klenotmi a diamantmi v Amerike zabezpečí kupcovi veľký trh, zázemie a dopyt. Americkí zákazníci sa v tomto smere považujú za najbonitnejšiu klientelu. Práve oblasť klenotov patrila minulý rok k najziskovejším na trhu s luxusom s potenciálom rastu, uviedla poradenská spoločnosť Bain.