Je to 25. film z populárnej série bondoviek. Hlavnú roku v ňom naposledy stvárnil Daniel Craig. Okrem neho si v ňom zahrali Lea Seydoux a Rami Malek. Meno Craigovho nástupcu v úlohe agenta 007 ešte nie je známe, no so všetkými odkladmi majú producenti a tvorcovia bondoviek ešte dosť času na hľadanie. Koho však odklady netešia, sú kiná. V krajinách, kde sú s istými obmedzeniami otvorené, potrebujú veľké hity, aby aspoň ako-tak prežili. Už vlani v októbri, keď Bonda odložili druhýkrát, sa odborníci vyjadrili, že to je známka toho, že kiná nie sú životaschopné. Predchádzajúca bondovka, Spectre z roku 2015, zarobila na vstupnom takmer 900 miliónov dolárov. Väčšina pochádzala z amerického a európskeho trhu. Štúdio MGM sa zrejme obáva, že pandemické obmedzenia výrazne znížia zisk najnovšieho filmu, a preto ho ustavične odkladá na „lepšie“ časy.

Najnovšie posunutie Nie je čas zomrieť vyvolalo lavínu ďalších odkladov. Sony posunulo nových Krotiteľov duchov, rozprávku Peter Rabbit 2, Popolušku či film Morbius s Jaredom Letom. Štúdiá Universal odložili sci-fi Bios s Tomom Hanksom z apríla na november.

Sú aj úspechy

Nie všetky filmy však čakajú na zlepšenie situácie a niektorým sa prekvapujúco darí. Na samom konci decembra malo napríklad premiéru pokračovanie komiksového hitu Wonder Woman 1984. Dostalo sa do 2 000 kín v USA a v Kanade a zároveň ho sprístupnili na streamovacej službe HBO Max. V prvých dňoch film zarobil v Severnej Amerike 16,7 milióna dolárov a celosvetovo spolu 36,1 milióna dolárov, čo je podľa magazínu Variety najúspešnejší otvárací víkend v ére koronavírusu. Aj HBO Max hlásilo, že sledovanosť služby sa zvýšila trojnásobne v deň, keď Wonder Woman 1984 sprístupnili.

Prvý film Wonder Woman mal premiéru v 4 000 amerických a kanadských kinách v júni 2017. Počas otváracieho víkendu vtedy zarobil viac ako 100 miliónov dolárov. Zárobok pokračovania je teda len zlomkom v porovnaní s prvým dielom, aj tak však prekonal očakávania. Štúdiá Warner Bros už pod dojmom z týchto výsledkov uviedli, že zrýchlili prípravu tretieho dielu.