Tamojší realitní makléri snívajú o tom, že práve oni budú môcť predávať penthouse majiteľovi Amazonu v najnovšej lokalite na trhu. Po správach, že spoločnosť Amazon plánuje vytvoriť nové zázemie práve v Queens na Long Islande, tamojší realitní makléri a developeri spustili vlnu ošiaľu a ceny realít oproti Manhattanu výrazne vzrástli. Napriek tomu, že rokovania ešte prebiehajú.

Prispel k tomu okrem iného aj nový developerský projekt Skyline Tower, ktorý pretvorí siluetu pokojnejšieho Queensu na modernú destináciu. Takmer sedemdesiatpodlažný mrakodrap získal povolenie len prednedávnom a už sa do ponuky dostávajú prvé jednotky z celkovo osemsto rezidencií a komerčných priestorov. Ich celkový predaj by mal dosahovať až viac ako jednu miliardu dolárov a teda aj zaujímavé provízie realitných maklérov.

/data/MediaLibrary/articles/14374/1x-1.jpgzdroj: Hillwest.com

"Je to ako keby Queens konečne urobil svoju značku v oblasti nehnuteľností," povedal Eric Benaim, výkonný riaditeľ maklérskej spoločnosti Modern Spaces. Tá bude zodpovedať za mnohé jednotky, ktoré pôjdu priebežne do predaja a budú aj vďaka Amazonu cieliť na nových prisťahovalcov Queensu a zamestnancov Amazonu zároveň. Dopyt v tejto lokalite sa vďaka spoločnosti zvýši, nehovoriac o cenách prémiových rezidencií, o ktoré budú mať záujem ľudia z manažmentu spoločnosti či samotný šéf Jeff Bezos.

"Uvažovali sme o vytvorení naozaj pekného bytu pre Jeffa," povedal Eric Benaim. "Určite by mal v byte aj vstavaný systém Alexa.”

Long Island City je dnes práve popri Manhattane rýchlo sa rozvíjajúcou oblasťou aj v oblasti moderných realít. Dlhodobo bol Long Island najmä rekreačnou oblasťou majetnejších Newyorčanov, dnes postupne mení svoj ráz aj charakter ako sa rozširuje aj veľkosť New Yorku a firmy požadujú viac zelene, pokojnejšieho okolia a ideálne všetkého pod jednou strechou. Na dohode o presune centra Amazonu sa stále ešte rokuje.