Krátko pred otvorením ženevského autosalónu sa britská luxusná automobilová značka Bentley rozhodla predstaviť svoje plány do ekologickejšej budúcnosti a pridať sa k pretrvávajúcemu trendu hybridných vozidiel. Predstavitelia Bentley odhalili model Bentley Bentayga Hybrid, ktorý je prvým modelom na hybridný typ pohonu.

Model s označením 2019 Bentley Bentayga budú dodávať s plug-in systémom vyrobeným z udržateľných materiálov a navrhol ho francúzsky dizajnér Philippe Starck. Model bude využívať dva zdroje energie, 3,0-litrový spaľovací motor V6 a elektrický motor.

/data/MediaLibrary/articles/13049/bentayga-18my-hybrid-f34-glass-wall-v4-1398x699-web.jpgzdroj: Bentley Motors

Cena tohto modelu nebude najnižšia a bude nasledovať iný model V8, ktorý aktuálne stojí 230-tisíc dolárov, ako uviedla automobilka už začiatkom tohto roka.

Ženevská šou je o pózovaní, rozviruje energiu, uvádzajú odborníci, a preto je vhodné, aby značky ako Bentley priniesli podobné automobily. Pokiaľ ide o spoločnosť Bentley, nový generálny riaditeľ Adrian Hallmark hovorí, že tento hybridný model SUV je dôležitý, pretože signalizuje smer spoločnosti na nadchádzajúce roky. „Je to náš prvý krok na ceste k elektrifikácii,“ uzavrel A. Hallmark. Prvé vozidlá sa na trh dostanú počas jesene.