Basketbalová hviezda LeBron James podpísal dohodu so spoločnosťou NBC Universal, ktorá patrí do koncernu Comcast Corp. Zmluva má zabezpečiť produkciu filmových a televíznych projektov o športe a kultúre.

Spolupráca umožní Universalu pokračovať v už rozbehnutých projektoch produkčnej spoločnosti LeBrona Jamesa, SpringHill Co.

Producenti oboch spoločností už mali začať so spracovaním životného príbehu športovca, pričom vychádza z adaptácie knihy Shooting Stars, ktorá je založená na živote trojnásobného šampióna NBA.

Z pohľadu dopytu v Amerike ide o veľmi obľúbené športové a filmové príbehy, ktoré sú divákmi preferované. Tí totiž čoraz viac túžia nazrieť do života svojich obľúbených športovcov.

Začiatkom tohto roka napríklad televízna stanica ESPN a platforma Netflix uviedli spoločný desaťdielny dokumentárny film o živote basketbalovej legendy Michaela Jordana s názvom Posledný tanec, ktorý bol jedným z ich najsledovanejších programov.

Dohoda s L. Jamesom, v súčasnosti asi najznámejším hráčom NBA, je pre Universal prínosom a zvyšuje jej repertoár veľkých hviezd, ktoré sa so štúdiom spojili a prerozprávali svoje životné príbehy. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Universal podpísala filmovú zmluvu aj s Madonnou.

LeBron James a jeho tím v SpringHill sú vynikajúci tvorcovia a sme nadšení z partnerstva s nimi. Je tu priestor, ako posúvať kultúru vpred,“ uviedla Donna Langley, predsedníčka Universal Filmed Entertainment Group.

Spoločnosť SpringHill vznikla začiatkom tohto roka s prvotnou investíciou 100 miliónov dolárov a jej cieľom je tiež rozprávať príbehy o súčasných kultúrnych udalostiach. LeBron James v júni uviedli, že chcú dať priestor aj prehliadnutým tvorcom a chcú byť prostriedkom na vytváranie zábavy.

Universal zatiaľ neuviedla, kedy plánuje zverejniť film Shooting Stars, naznačila, že by ho mal režírovať Chris Robinson, ktorý je známy okrem iného réžiou hudobných videí od hudobníka Jay-Z. Samotný basketbalista LeBron James sa aktuálne objaví v pokračovaní filmu Space Jam od spoločnosti Warner Bros., ktorý by mal vyjsť budúci rok.