Vozidlo nazvané Project Vector predstavili na Univerzite vo Warwicku. Prišiel si ho pozrieť aj princ Charles. Na jeho testoch v prevádzke bude Jaguár spolupracovať s mestskou radou Coventry a ďalšími regionálnymi úradmi. Do ulíc nasadia 20 vozidiel koncom roka 2021.

Project Vector je dlhý okolo 4 metre, čiže patrí do kategórie áut ako Volkswagen Polo či Ford Fiesta. Všetky batérie a súčasti elektrického pohonu sú umiestnené v podlahe, čo umožnilo postaviť nad ňou priestrannú kabínu. Napriek relatívne malej dĺžke sa dnu pohodlne usadí až 6 ľudí. Počet sedadiel však možno ľubovoľne meniť a znížiť napríklad až na dve. Energiu dodáva 90 kWh batéria, ktorá umožňuje dojazd 300 km a rýchlosť 65 km/h. Pre mestskú premávku sú to slušné hodnoty.

Práve na Univerzite vo Warwicku na predmestí Coventry, kde auto predstavili, sa testovanie začne. Denne do areálu dochádza až 2000 ľudí, z ktorých mnohí by takúto formu dopravy využili. Univerzita tiež pracuje na identifikovaní ďalších oblastí, kde by mohol byť tento projekt užitočný.

/data/MediaLibrary/articles/16725/jaguar-1.jpgZdroj: Auto Express/data/MediaLibrary/articles/16725/jaguar-2.jpg

Zdroj: Auto Express

/data/MediaLibrary/articles/16725/jaguar-3.jpgZdroj: Auto Express

/data/MediaLibrary/articles/16725/jaguar-4.jpgZdroj: Auto Express