Novinku chcú prvýkrát ukázať na veľtrhu konzumnej elektroniky v Las Vegas. Britská automobilka sa pri jej vývoji spojila s firmou Gentex, ktorá vyrába dielce pre autá. V novom spätnom zrkadle spojili prenos z troch rôznych kamier. Dve sú umiestnené v bočných zrkadlách a tretia na streche auta. To umožňuje vodičom v priamom prenose sledovať, čo sa deje za vozidlom. Zároveň presne vidí, čo sa deje v mŕtvom uhle, ktorý doteraz vytvárali bežné spätné zrkadlá.

/data/MediaLibrary/articles/16408/am.jpgzdroj: Motor1.com

Všetky tri pohľady sa na zrkadle zobrazujú naraz. Používateľ si môže podľa vlastných preferencií určiť, ktorý obraz bude mať prioritu. Pokiaľ sa vodič rozhodne video vypnúť, prístroj bude naďalej fungovať ako klasické zrkadlo. Rovnako sa systém automaticky prepne do tradičného módu, pokiaľ počasie bude obmedzovať pohľad kamery. Aston Martin tvrdí, že táto možnosť dáva jeho hybridnému riešeniu výhodu oproti iným kamerovým systémom, ktoré sa spoliehajú iba na digitálny prenos na displeje. Pokiaľ si vodič upraví polohu zrkadiel, aj kamery sa automaticky posunú tak, aby neustále poskytovali ideálny pohľad.

Automobilka zatiaľ neuviedla, kedy a v ktorých sériových autách sa nový systém objaví. V Las Vegas plánujú predviesť prototyp zabudovaný do DBS Superleggera.