JetBlue Airways síce prichádza s ideou v čase, keď sa prerokúva vystúpenie Britských ostrovov z Únie, napriek tomu cieli na veľký potenciál novej linky. Letecká spoločnosť to potvrdila v oficiálnej správe tento týždeň, hoci oznámeniu predchádzalo niekoľko týždňov špekulácií. Očakáva sa, že americký dopravca začne poskytovať služby v Londýne zo svojich základní v Bostone a v New Yorku.

„Pred dvadsiatimi rokmi mali naši zakladatelia jednoduchý vzorec na výber nového trhu – museli byť predražené, nedostatočne vybavené alebo oboje,“ uviedla vo vyhlásení Joanna Geraghty, prezidentka a operatívna riaditeľka spoločnosti JetBlue. „Cestovné poplatky, ktoré dnes letecké spoločnosti účtujú na týchto trasách obzvlášť v prémiovom segmente, vás donútia červenať sa,“ dodala. Možno preto očakávať konkurenčný boj o ceny leteniek na transatlantických letoch. Podľa nej je dnes Londýn najväčšou metropolitnou oblasťou, ktorú JetBlue nepokrýva.

Letecká spoločnosť zatiaľ nevybrala, ktoré z londýnskych letísk bude využívať ako cieľovú destináciu. Podľa analytikov však zrejme pôjde o Gatwick alebo priamo o Heathrow. Gatwick je nateraz najpravdepodobnejšou letiskovou základňou pre JetBlue, a to z dôvodu mimoriadne vysokých nákladov potrebných na získanie práv pristávať na letisku Heathrow. JetBlue, ktorá už tri roky diskutuje o transatlantickej službe, poskytuje okrem svojej americkej siete aj služby Karibiku, Mexiku, Strednej Amerike a severnej Južnej Amerike.

Na svoje lety by mala JetBlue využiť nový Airbus A321LR. LR je rozšírená verzia nového dopravného lietadla Airbus A321neo, ktoré má tento rok vstúpiť do flotily JetBlue. Samotný A321neo je aktualizovanou verziou Airbusu A321, ktorý je už v prevádzke u JetBlue.