Hotelierska spoločnosť Le Bijou Hotel stavila na doteraz netradičný, ale v aktuálnej situácii pomerne silný dopyt a začala poskytovať ubytovacie služby spojené s karanténou počas pandémie.

Klienti tak majú možnosť bývať v luxusných apartmánoch s dodávkou jedla a zdravotnými službami vrátane vírusových testov. „Karanténne apartmány v Zürichu, Zugu a Lucerne sú k dispozícii denne a ich cena na deň sa pohybuje v rozmedzí od 200 švajčiarskych frankov do 800 švajčiarskych frankov, čo je približne 820 dolárov,“ uviedol Alexander Hübner, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Le Bijou Hotel & Resort Management.

Dodal, že spoločnosť Le Bijou sa s týmto cieľom spojila so súkromnou švajčiarskou zdravotníckou službou, ktorá hosťom ponúka dvakrát denne návštevy zdravotných sestier. Za tento servis si klient priplatí ďalších 800 frankov na deň. Za príplatok má k dispozícii aj možnosť testovať sa na nový koronavírus. Hotel však zatiaľ nemusel žiadne testy ponúknuť, uviedol manažér.

Od uvedenia na trh zhruba pred týždňom spoločnosť zaznamenala niekoľko rezervácií pre novú službu. Hotelier Le Bijou má v lokalite k dispozícii dohromady 42 jednotiek a ráta, že asi polovicu momentálne obsadia hostia.
Podľa manažmentu sú všetky jednotky schopné prevádzky bez personálu, vrátane takzvaného check-inu, takže klienti majú možnosť zostať úplne izolovaní.

Rovnako ako väčšina odvetví služieb, hotely boli postihnuté bezpečnostnými nariadeniami po celej Európe. Tie sa týkali dočasného prerušenia reštaurácií, turistických aktivít a veľkých stretnutí. Hotelier priznáva, že nová služba je spôsob, ako pokračovať v získavaní príjmu počas krízy.

/data/MediaLibrary/articles/16930/lebijou.jpgZdroj: https://lebijou.com/covid19