Emirates sú štvrtými najväčšími aerolinkami na svete a najväčšími na Blízkom východe. Sú tiež najväčším používateľom Airbusov A380 a Boeingov 777. Spoločnosť patrí dubajskej vláde. Obrovských dvojpodlažných Airbusov má v službe 100 a ďalších 42 objednala. Boeingov 777 lieta vo farbách Emirates 138 a ďalších 164 dodajú po roku 2020. Práve 777-čky budú od decembra lietať s úplne novou prvou triedou.

/data/MediaLibrary/articles/12536/emirates-1.jpgzdroj: Emirates

Cestujúci v najluxusnejšej kategórii budú mať k dispozícii vlastné kabínky s rozlohou 3,7 štvorcového metra. Kožené sedadlo, ktoré sa dá sklopiť do vodorovnej polohy ako posteľ, je samozrejmosťou. Má tiež funkciu „nulovej gravitácie“, ktorú vyvinuli pomocou technológií americkej vesmírnej agentúry NASA.

Kabínky sú vybavené vlastným úložným priestorom na príručnú batožinu a je v nich aj šatník. Tie, ktoré sú umiestnené pri bočných stenách lietadla, majú vlastné okienka a pasažier má k dispozícii ďalekohľad, aby sa mohol lepšie kochať výhľadom. Niektoré kabínky sú však umiestnené aj v strede lietadla. Namiesto okien majú displeje, na ktoré sa optickými káblami prenáša obraz z externých kamier. Aj v nich tak cestujúci vidí to, čo sa deje okolo lietadla.

/data/MediaLibrary/articles/12536/emirates-3.jpgzdroj: Emirates

Dizajn interiéru je inšpirovaný luxusným automobilom Mercedes-Benz triedy S. K dispozícii je aj obrazovka s uhlopriečkou 32 palcov a mäkké svetlo, ktoré sa dá nastaviť podľa nálady. Podľa potreby možno nastaviť aj teplotu. Všetko sa ovláda bezdrôtovo. Kabínka má veľké posuvné dvere, ale tiež malý otvor, ktorým personál podáva jedlá a nápoje. Súkromie pasažiera tak ruší iba minimálne. Cestujúci komunikuje s posádkou prostredníctvom videohovoru.

Spoločnosť Emirates týždenne obslúži vyše 3600 letov do 140 miest v 81 krajinách na šiestich kontinentoch. Ceny leteniek v prvej triede sa začínajú od 7 800 eur.

/data/MediaLibrary/articles/12536/emirates-5.jpgzdroj: Emirates