Príkladom je aj nedávna kúpa podobnej nehnuteľnosti v známom newyorskom dome a hoteli The Pierre v tesnej blízkosti Central Parku. Médiá prišli s informáciou o novom majiteľovi najvyššieho poschodia, ktoré inak pozostáva z troch podlaží v tejto legendárnej budove.

Ako uvádza magazín Page Six, podnikateľ a manažér Howard Lutnick novým majiteľom ospevovaného penthousu. Zároveň je príkladom toho, že ceny najvyšších miest a poschodí vo Veľkom jablku už nerastú úmerne s výškou budovy.

Rekordná zľava vyľakala trh

Trojitý penthouse patril kedysi investorovi Martinovi Zweigovi a následne jeho žene a vdove Barbare. Krátko potom v roku 2013 sa dostal na trh za rekordnú sumu 125 miliónov dolárov. Po troch rokoch čakania na svojho kupca sa však penthouse objavil v ponuke opäť na jar minulého roku, a to už za výrazne nižšiu cenu 57 miliónov dolárov.

Hoci mnohí videli v tejto cifre aj určitú príležitosť, do kúpy sa nik nehrnul. Dôvody nepoznali ani realitní makléri, podľa ktorých si v konkurencii iných moderných výškových budov, čo vyrástli na Manhattane, mohol túto cenu nárokovať.

Nakoniec sa pád ceny zastavil až na sume 44 miliónov dolárov, a ako potvrdil magazín The Real Deal, majiteľom sa údajne stal práve manažér Lutnick. So zľavou 81 miliónov dolárov za starší penthouse môže ísť o obchod jeho života, hoci nie je vylúčené, že ak sa raz on alebo jeho dedičia rozhodnú penthouse vo Veľkom jablku predávať, cena sa predsa len ešte raz pozmení.

Ako teda vyzerá penthouse, ktorý zmenil svoj vnútorný vzhľad počas rokov čakania na nového majiteľa, posúďte sami.

/data/MediaLibrary/articles/12045/the-apartment-has-four-adjoining-terraces-a-rarity-in-new-york-city.jpgZdroj: BHS

 

/data/MediaLibrary/articles/12045/it-formerly-housed-the-famous-hotels-ballroom.jpgZdroj: BHS

 

/data/MediaLibrary/articles/12045/the-apartment-has-a-fireplace-with-intricate-marble-work-according-to-the-real-deal-the-apartment-costs-51840-a-month-to-maintai.jpgZdroj: BHS

 

/data/MediaLibrary/articles/12045/the-apartment-is-a-triplex-taking-up-floors-41-42-and-43-of-the-pierre.jpgZdroj: BHS

 

/data/MediaLibrary/articles/12045/there-are-16-rooms-in-total-including-five-bedrooms.jpgZdroj: BHS

 

/data/MediaLibrary/articles/12045/as-the-new-owner-lutnick-will-be-able-to-take-advantage-of-all-the-amenities-that-come-with-being-part-of-the-hotel.jpgZdroj: BHS