Čistý zisk za fiškálny rok končiaci sa 31. marca dosiahol tri miliardy eur oproti 719-miliónovej strate za predchádzajúcich 12 mesiacov. Upravený EBIT zisk pred zaplatením úrokov a daní sa medziročne zvýšil o 23 percent na 366 miliónov eur pri raste porovnateľných tržieb o sedem percent na 6,88 miliardy eur, čo je viac ako samotný cieľ firmy vo výške päťpercentného tempa do roku 2020 a viac, ako čakal konsenzus trhu vo výške 6,71 miliardy. Firme sa darilo zvyšovať marže, keď upravená EBIT marža išla na 5,3 percenta, no na druhej strane tvorba cash flow bola mierne slabšia.

Firma so sídlom v Levallois-Perret získala minulý rok rekordnú zákazku vo výške 3,2 miliardy eur na dodávku 800 elektrických lokomotív pre indické železnice. Začiatkom tohto roku začala expandovať v Afrike, kde stavia fabriku v Juhoafrickej republike, ktorá jej pomôže splniť strategické ciele rastu v železničnom biznise. Objem zákaziek dosiahol rekordných 30,4 miliardy eur pričom za ostatných 12 mesiacov pribudli v celkovej výške 10,6 miliardy v porovnaní s 10,1 miliardy rok predtým. Tretina z tých vlaňajších bola pritom za servis ako bezpečnosť či údržba zariadení. Na tomto poli sa firme darí aj vďaka prevzatiu GE Signalling a SSL, ako aj niektorých ďalších projektov vo Francúzsku a v Španielsku.

Hoci firma nevydala podľa očakávania presný výhľad na nasledujúci fiškálny rok, potvrdila svoje strednodobé ciele do roku 2020 v podobe priemernej EBIT marže vo výške sedem percent a 100-percentnej konverzie čistého zisku na hotovosť.

Alstom predal takmer celú energetickú divíziu americkej General Electric v minulom roku, čo bolo využité na zníženie dlhu z 3,1 miliardy eur na 200 miliónov, pričom časť peňazí bolo použitých aj na spätné odkúpenie akcií za 3,2 miliardy.

Firma sa chce koncentrovať na organický rast a na rýchlo sa rozvíjajúce krajiny, kde sa očakáva dynamický rast dopytu po železničnej technike a po signalizačných zariadeniach s tým spojených spolu s údržbami a opravami. Je solídne pozicionovaná na to, aby rástla rýchlejšia ako trh. Aj vďaka zníženiu dlhu má robustnú bilanciu, zlepšila svoju efektivitu a znížila náklady. Mohla by tak poskytnúť dobrú hodnotu pre akcionárov. Vyše polovica brokerov drží nákupné odporúčanie na jej akcie a tretina rating podrž. Konsenzus cenového cieľa na úrovni 26 eur je zhruba o 20 percent vyšší ako zatváracia cena z piatka 13. mája.