Autosalón v New Yorku je azda rovnakým podujatím ako ten v Ženeve na starom kontinente. Má prestíž a na príležitosť predstaviť sa v najlepšom svetle čaká mnoho značiek. Nie je preto nič nezvyčajné, že si na svoju príležitosť počkala aj u nás menej známa značka Genesis, luxusná divízia Hyundaia. Uviedla jej koncept elektrického SUV a chce tak rozvíriť vody tohto biznisu aj vo svoj prospech.

/data/MediaLibrary/articles/11415/genesis-1.jpgZdroj: Genesis

Novinka je jedinečným konceptom, o ktorý by sa mala zaujímať tiež Tesla s modelom X. Jedinečný futuristický vzhľad, hoci zatiaľ len v počítači, dáva najavo, že latka sa pri elektrických autách posúva čoraz vyššie.

/data/MediaLibrary/articles/11415/genesis-2.jpgZdroj: Genesis

Cieľom bol atletický dizajn, o ktorom šéf automobilky Manfred Fitzgerald hovorí ako o dizajnérskom smerovaní značky, hoci na bližšie informácie je zatiaľ značka skúpa. Nie je známe ani to, kedy a či vôbec niečo podobné uvidíme na cestách. Zatiaľ si teda môžeme pozrieť len vizualizácie nového konceptu, ktorý má očividne ohúriť najmä konkurenciu. Genesis GV80 Fuel Cell Concept je koncept veľkého luxusného SUV s kombinovaným pohonom na elektrinu a na vodík. Stredne veľkú batériu možno navyše dobíjať, čo pri autách na vodík nebýva zvykom.

/data/MediaLibrary/articles/11415/genesis-3.jpgZdroj: Genesis

/data/MediaLibrary/articles/11415/genesis-4.jpgZdroj: Genesis

/data/MediaLibrary/articles/11415/genesis-5.jpgZdroj: Genesis